O mnie

Zabawnie jest pisać o sobie, bo nigdy nie wiadomo, co napisać, choć w teorii powinniśmy być najbardziej obeznani w tym temacie. Trudno mi jest napisać coś, co by mnie określało. To zadanie jest zbyt trudne nawet dla mnie.

Określa mnie na pewno muzyka. Muzyka jako ta, według mnie, najpiękniejsza ze sztuk pięknych. Magiczna, przeszywająca, łagodząca, ale i pobudzająca. Można powiedzieć, że stanowi najbezpieczniejszy narkotyk świata.

Literatura. Cóż, słowa może sprostytuowały się w ostatnim czasie, ale wciąż posiadają ogromną moc, a kto potrafi za pomocą słów opowiedzieć swoją bądź czyjąś historię, jest kimś wyjątkowym.

Film. Kino jest studium psychologicznym rodzaju ludzkiego. Jest kolebką historii, przekonań, poglądów, a także wspaniałych obrazów, które pozwalają nam przenieść się na chwilę do świata innych ludzi.

Jeśli miałbym dodać parę innych rzeczy, mniej istotnych, ale również znaczących, które nakreślają moją osobę, to byłyby to z pewnością: kawa, psychologia, nauki przyrodnicze, język francuski, nadmierne myślenie i nieuporządkowanie umysłowe.

Jakby tu to wszystko skleić w jedno słowo? Myślę, że jest na to odpowiedź. Tą odpowiedzią jest człowiek. Człowiek mnie najlepiej określa. Nienawidzę go i kocham.

To wystarczy.

 

Reklamy